Küçümsediğiniz ve önemsemediğiniz bir müşteri şikayeti bile, önce müşterilerinizi kaybetmenize, sonra paranızın azalmasına ve en sonunda da şirketinizin kapanmasına, batmasına sebep olacaktır.

Müşterilerini dinlemeyen her çağrı merkezi ve firma, elbet bir gün kaybedecektir; ya işini ya da müşterilerini…


Çağrı merkezlerini ve hizmet odaklı firmaların her zamanki önceliği müşterilerdir ve müşteriler olmaya devam etmelidir.

Çağrı merkezleri için müşteri memnuniyetleri kadar, müşteri şikayetleri de çok önemlidir. Müşteri şikayetlerini dikkate almayan ve müşteri şikayetlerine çözüm üretmeyen/üretemeyen firmaları zorlu günler beklemektedir.

Müşterilerine değer veren bir çağrı merkezi ya da firma, müşterilerinin her türlü istek, şikayet ve beklentisini dile getirebilecek iletişim kanalları oluşturmalıdır.

Fakat, bu kanalların olması demek, müşteri şikayetlerinin her zaman başarılı olarak ele alınacağı anlamına gelmemektedir.
Y Kuşağı/Ş Kuşağının ağırlıklı olduğu ve müşteri isteklerinin giderek arttığı günümüzde müşteri şikayetleri çok doğru bir şekilde yönetilmelidir.

Yine günümüzde, çağrı merkezlerinin ve işletmelerinin bir çoğu müşteri şikayetlerini dikkate almamakta ve geri dönüş dahi yapmamaktadır. Bu da, rakiplerin, alternatiflerin ve hizmet çeşitliliğinin çok olduğu günümüzde ve ileri ki zamanlarda çok büyük müşteri ve iş kayıplarına neden olabilecektir.

Call Center Masters, Şikayet Yönetimi Danışmanlığı kapsamında, tüm iletişim kanallarından gelen talepleri ele alır, detaylı inceler, bir yerde toplar, detaylı rapor hazırlar, yönetime sunar, çözüm önerileri sunar, bunları yönetimle birlikte uygular ve sonrasında takip eder, müşteri memnuniyetiyle ve sıfır müşteri şikayetiyle sonuçlandırır.